Професійне використання
Дотримуйтесь рекомендацій!
Професійні басейни
Стаціонарні басейни, які використовуються у бізнесі - готелі, санаторії, лазні, навчальні заклади, СПА, спортивні та реабілітаційні, дитячі басейни тощо.
Стаціонарні басейни
ЗАКОНОДАВЧІ ВИМОГИ:
1. Конструкції басейну. Мають відповідати: відкриті басейни - ДБН В.2.5-75:2013, криті – ДБН В.2.2-13:2003.
2. Вхідна вода басейну. Має відповідати ДСТУ 7525:2014 "Питна вода"
3. Фільтруюча установка. Має забезпечувати на добу 4 повних водообмінів для закритих басейнів та 6 повних водообмінів для відкритих басейнів.
Державний стандарт, що регламентує функціонування басейну відсутній.Рекомендуємо використовувати Cтандарт СОУ ГО «Асоціація басейнів та СПА України» 36.0-23721802-001:2020 «Плавальні та купальні басейни всіх типів та призначення. Підготовка води. Загальні вимоги» від 2020 року
Крок 1. Підготовка чаші
● Чашу басейну вимити професійними засобами згідно інструкції.Обробити стінки та дно басейну бактерицидними та противодоростевими засобами● Наповнити басейн водою● Нормативи параметрів води мають відповідати ДСТУ 7525:2014 "Питна вода". Зокрема:
рН - 7.2–7.4;Total Alkalinity (загальна лужність) – 80–150 ppm;кальцієва жорсткість – 180–275 ppm;хлор – 0;залізо – 0;мідь – до 0.5 ppm
При необхідності приведіть параметри води до відповідних нормативних значень.
Крок 2. Коригування РН
● Виміряйте рівень рН води. Ідеальний показник – 7,2-7,4.● Вирівняйте рівень за допомогою Гранул "ЦЕ СРІБЛО. pH-мінус" або іншого доступного засобу будь-якого виробника згідно інструкції.● Увімкніть фільтруючу систему на 3-4 години для рівномірного розповсюдження засобу.● Проведіть контрольний замір. При необхідності – повторіть процедуру.
Крок 2. Коагуляція
● Додайте Коагулянт "ЦЕ СРІБЛО. Гідрофлок" або "ЦЕ СРІБЛО. Флок ПРО" або іншого доступного засобу будь-якого виробника згідно інструкції.● Увімкніть фільтруючу систему на безперервний режим активної фільтрації.
[ПРИ НЕОБХІДНОСТІ]● Вимкніть фільтруючу систему – дайте воді відстоятися протягом 10-12 годин.● Зберіть осад за допомогою водного пилосмоку.
Крок 3. Прибрати хлор та залізо
● Рівень хлору у воді має бути у межах 0 (<0.05 ppm).
⚠️ Якщо рівень хлору високий застосуйте Активний кисень "ЦЕ СРІБЛО" для шокової обробки води з розрахунку 20-25 г гранул (або 100 мл рідкого засобу) на 1 куб.м. води.
⚠️ Щоб прибрати залізо з води (вода жовтіє) застосуйте Активний кисень "ЦЕ СРІБЛО" для шокової обробки води з розрахунку 20-25 г гранул (або 100 мл рідкого засобу) на 1 куб.м. води.
● До наступного кроку переходьте після фільтрації води протягом 24-48 годин.● Купатись в цей час не рекомендується.
Крок 4. Перше внесення засобу "Сила наносрібла"
● Флакон з синьою кришкою – дезінфекція, із зеленою кришкою – альгіцид проти водоростей.● Внесіть Засіб "ЦЕ СРІБЛО. Сила наносрібла" у дзеркало басейну вздовж його стінок з розрахунку 20 мл на 1 куб.м води кожного компоненту по черзі, попередньо розвівши необхідну кількість у окремій ємності з водою із басейну.● Послідовність внесення значення не має.● Включіть фільтрацію на робочий режим.
⚠️ Після введення препарату, відвідувати басейн безпечно вже через 60 хвилин.
[ЗАУВАЖЕННЯ]При недостатній фільтрації, наявності залишків хлору, надмірній жорсткості води може спостерігатися ефект «молочної води» протягом 3-5 днів.
Якщо позитивна динаміка відсутня – зверніться до нашого сервісного центру за консультацією.
Крок 5. Регулярний догляд
● Промивайте фільтруючу систему регулярно згідно документації та рівню навантаження на басейн.● Регулярно збирайте бруд з дна та поверхні басейну.● Додавайте свіжу воду після прибирання дна та промивання фільтруючої системи.
Крок 6. Внесення хімії
Відлік ритмічності регулярного внесення реагентів починається від вечора найбільш завантаженого дня.
В подальшому описі, у якості такого дня прийнята неділя.Розрахункові часи роботи басейну з 10.00 до 20.00
Регламенти внесення реагентів:
1. Неділя (вечір). Контроль рН. Рівень має бути не вище 7.5
2. Неділя (вечір). Внесення Коагулянту "ЦЕ СРІБЛО. Гідрофлок" з розрахунку 20 мл на 10 куб.м. води.
Через 3-4 години
3. Неділя (вечір). Внесення Активного кисня "ЦЕ СРІБЛО" для шокової обробки води з розрахунку 20-25 г гранул (або 50-100 мл рідкого засобу) на 1 куб.м. води.
4. Понеділок (ранок). Контроль рН. Збір бруду з дна пилососом. Промивка фільтруючої системи!
5. Понеділок (вечір). Контроль рН. Коригування до 7.2-7.4 при необхідності Гранулами "ЦЕ СРІБЛО. pH-мінус". Для зниження рівня рН на 0,1 необхідно використовувати 3-5 г засобу на 1 м3 оброблюваної води.
Зауважте: високій рівень загальної лужності (>150 ppm) буферізує зміни рН. Це спричиняє збільшення витрат гранул для пониження рН.
6. Вівторок (ранок). Контроль рН. Збір бруду з дна пилососом. Промивка фільтруючої системи.
7. Вівторок (вечір). Внесення Коагулянту "ЦЕ СРІБЛО. Гідрофлок" з розрахунку 5 мл на 10 куб.м. води.
8. Середа (ранок). Контроль рН. Збір бруду з дна пилососом. Промивка фільтруючої системи.
9. Середа (вечір). Контроль рН. Коригування до 7.2-7.4 при необхідності Гранулами "ЦЕ СРІБЛО. pH-мінус". Для зниження рівня рН на 0,1 необхідно використовувати 3-5 г засобу на 1 м3 оброблюваної води.
Через 3-4 години
10. Середа (вечір). Контроль рівня реагенту "ЦЕ СРІБЛО". Внесення Засобу "ЦЕ СРІБЛО. Сила наносрібла" у дзеркало басейну вздовж його стінок з розрахунку 10 мл на 1 куб.м води кожного компоненту.
Оптимальний рівень реагенту "ЦЕ СРІБЛО. Сила наносрібла" – 3-5 ppm.
11. Четвер (ранок). Контроль рН. Збір бруду з дна пилососом. Промивка фільтруючої системи.
12. Четвер (вечір). Контроль рН. Внесення Коагулянту "ЦЕ СРІБЛО. Гідрофлок" з розрахунку 5 мл на 10 куб.м. води.
13. Пʼятниця (ранок). Збір бруду з дна пилососом. Промивка фільтруючої системи.
14. Пʼятниця (вечір). Контроль рівня реагенту "ЦЕ СРІБЛО". Контроль рН. Коригування до 7.2-7.4 при необхідності Гранулами "ЦЕ СРІБЛО. pH-мінус". Для зниження рівня рН на 0,1 необхідно використовувати 3-5 г засобу на 1 м3 оброблюваної води.
15. Субота (ранок). Збір бруду з дна пилососом. Промивка фільтруючої системи.
16. Субота (вечір). Контроль рН. Внесення Коагулянту "ЦЕ СРІБЛО. Гідрофлок" з розрахунку 3 мл на 10 куб.м. води.
17. Неділя (ранок). Збір бруду з дна пилососом. Промивка фільтруючої системи.
18. Неділя (вечір). Повтор тижневого циклу
Рекомендації розглядати як загальні. Можливі коригування, виходячи з обʼєктивних показників стану води.
Крок 7. Контроль стану води
Контролюйте стан води щоденно:
● Рівень рН вимірюється щодня. При необхідності коригуйте його до рівня 7.2–7.4 в період відсутності відвідувачів (на ніч).
● візуально – вода має бути прозорою
● тактильно – на стінках та дні не має бути слизу
● обʼєктивно – за допомогою тестерів "ЦЕ СРІБЛО. АкваЛАБ" або "ЦЕ СРІБЛО. АкваДІДЖИТАЛ", тестових смужок (зауважте – не вимірюють рівень реагенту ЦЕ СРІБЛО).
Рекомендована концентрація реагенту "ЦЕ СРІБЛО. Сила наносрібла" – 3-5 ppm.
Випадкове ковтання води людьми, дітьми, тваринами – не шкідливе. Негативний вплив на культурні водорості не відмічався.
Якщо ви додаєте воду у басейн протягом сезону – забезпечуйте додаткове внесення Засобу "Сила наносрібла" відповідно доданому об'єму, для підтримання рекомендованої концентрації.
Наприкінці сезону воду з басейну можна спускати без особливих додаткових рекомендацій, в тому числі на газони. Але ж рекомендується уникати концентрованого поливу городу, культурних рослин та дерев.
Використання Засобу "Сила наносрібла" у водоймах з рибами – не допустимо.
Для жаб, черепах та інших живих істот без жабр – не шкідливо.