Мутна вода в басейні: Чому вона з'являється і як повернути кришталеву прозорість?
Ну що, друзі басейнщики! З вами ваш улюблений басейновий експерт, і сьогодні ми розберемо тему, яка частенько псує нерви – мутна вода в басейні.
Знаю, знаю цю біду – тільки вчора бачив кришталеву гладь, а сьогодні якийсь кефір! Не панікуємо! Це не кінець світу, а цілком вирішувана проблема. Як старий басейновий вовк скажу вам, що прозора вода – це не тільки краса, а й показник того, що з водою все гаразд. А якщо вона мутна, значить, час братися до діла!
Чому вода перетворюється на "молоко"?
Причин може бути кілька, і часто вони працюють у команді:
- Фільтрація, а точніше її відсутність чи недостатність. Якщо фільтр працює мало або він не дуже ефективний (привіт, картриджні фільтри, ви ж знаєте, що пісок кращий!), дрібні частинки бруду, пилу, органіки залишаються у воді, роблячи її мутною. Фільтр має ганяти воду 12-14 годин на добу, а краще й більше.
- Проблеми з pH. Ідеальний pH для води в басейні – 7.2-7.4. Якщо він зашкалює (вище 8.0 – біжи виправляти!), вода стає лужною, і з неї випадають у осад розчинені солі, роблячи її каламутною.
- Жорстка вода та кальцій. Багато кальцію – це вапняковий наліт на стінках. І це теж може викликати помутніння.
- Залишки хлору. Наш Засіб «Сила наносрібла» не дружить з хлором від слова зовсім. Вони реагують і випадають в осад. Якщо у воді є хлор, може з'явитися "молочний" ефект. Вода має бути повністю дехлорована.
- Залізо і марганець. Якщо вода руда або темна, це вони, рідненькі.
- Багато органіки, водорості. Зелена вода – це вже наступна стадія, але починається вона теж з помутніння через розмноження мікроорганізмів.
- Високе навантаження. Спека, дощі, натовп відвідувачів – все це впливає на якість води.
Іноді, до речі, ефект "молочної води" може спостерігатися 3-5 днів після першого внесення нашого Комплексу, особливо якщо фільтрація не ідеальна або вода жорстка чи з залишками хлору. Це нормально, якщо є позитивна динаміка.
Як повернути воді прозорість?
Тут потрібен комплексний підхід, як і наш Засіб «Сила наносрібла». По кроках, як роблять профі:
- Перевірка pH. Першим ділом – міряємо pH. Якщо він не 7.2-7.4, коригуємо його. Якщо високий, використовуємо pH-мінус (у нас є класний у гранулах). Якщо низький, трохи соди кальцинованої в помірних дозах або наш pH+. Не забуваємо увімкнути фільтрацію після внесення хімії для рівномірного розподілу.
- Фільтрація – наше все! Перевірте, скільки працює ваш фільтр. Забезпечте максимальний час фільтрації, 12-14 годин мінімум. Якщо фільтр картриджний, готуйтесь до частіших промивок/замін, бо вони не дуже ефективні для дрібних частинок. Регулярно промивайте фільтр (зворотна промивка для пісочних!).
- Усунення специфічних проблем.Залізо/марганець (руда/жовта вода): Перед основним засобом використовуємо Активний кисень від ЦЕ СРІБЛО. Він сильний окислювач, "висаджує" залізо в осад на дно. Дозування: 100 мл на куб води (рідкий) або 25 г на куб (гранули). Фільтрацію вимикаємо, а через 10-12 годин – вмикаємо і потім ОБОВ'ЯЗКОВО збираємо осад з дна водним пилососом.Високий кальцій (жорстка вода, наліт): Допоможе наш ДЕКАЛЬЦІЙ. Дозування приблизно 25-30 мл на куб, але залежить від жорсткості. Вносимо його перед іншими засобами.Дрібні частинки, що не фільтруються: В хід ідуть коагулянти/флокулянти (ФЛОК ПРО / ГІДРОФЛОК). Вони "злипають" дрібне сміття у більші пластівці, які осідають на дно. Дозуємо за інструкцією, включаємо фільтр на 1-4 години, потім вимикаємо на 8-10 годин, щоб осад осів, і збираємо його пилососом.Зелена вода (водорості): Знову ж таки, перший удар – Активний кисень (100 мл/куб рідкий або 25 г/куб гранули). Він швидко діє. Далі – фільтрація, збір осаду.
- Основний удар – Комплекс «Сила наносрібла». Після всіх цих маніпуляцій (а якщо використовували Активний кисень, то чекаємо 48 годин!), вносимо наш двокомпонентний Засіб «Сила наносрібла». Якщо це перше внесення або була серйозна проблема, доза подвійна – 20 мл на 1 куб води кожного компонента. Розчиняємо спочатку в окремій ємності і вливаємо вздовж борту при увімкненій фільтрації, по черзі з кожної пляшки (синя кришка – дезінфекція, зелена – альгіцид). Купатися можна вже через годину.
- Регулярний догляд. Щоб мутність не поверталася, не забуваємо про рутину: щотижневий контроль pH для приватних басейнів (щоденний для публічних!), регулярне промивання фільтра, прибирання сміття, і, звісно, регулярне внесення Засобу «Сила наносрібла» – по 10 мл на куб кожні два тижні при стандартному навантаженні. Якщо навантаження високе – раз на 10 днів або як тільки бачите натяк на помутніння чи слиз на стінках.
Якщо все зробили за інструкцією, а вода вперто не хоче ставати кришталевою, дзвоніть або пишіть в нашу сервісну службу. Ми супроводжуємо кожного клієнта до результату і навіть даємо 100% гарантію – якщо разом не вийде, повернемо гроші.
Так що, друзі, мутна вода – це лише тимчасові труднощі. З правильним підходом та засобами ЦЕ СРІБЛО ваш басейн завжди буде місцем кришталево чистого задоволення!